Algemene Ledenvergadering in Utrecht

Op 6 april jl. vond in restaurant Het Oude Tolhuys te Utrecht voor de tweede jaar op rij weer de Algemene Ledenvergadering (ALV) plaats van de Vrienden van de Atletiek. Een belangrijke omdat we in het proces zitten van transitie van vereniging naar stichting op 1 januari 2027.

Helaas was de opkomst dit jaar weer minimaal met 21 personen maar die wisten in een constructieve vergadering het bestuur het vertrouwen te geven om op de ingeslagen weg voort te gaan.

Gelukkig waren er ook kritische geluiden maar dat hoort bij een vereniging waar men al 74 jaar een goed hart voor heeft.

De voorzitter gaf aan dat we heel mooie wedstrijden in 2024 hebben mogen beleven met als hoogtepunt het EK Indoor en de Olympische Spelen en Paralympische Spelen in Parijs. Met natuurlijk de klapper in ons eigen Omnisport het EK Indoor 2025. Heel sfeervol en van hoog topniveau zowel prestatief als organisatorisch.

Het niveaus van de Nederlandse atletiek is de afgelopen jaren sterk gestegen en dat zet zich ook weer voort. Veel van de huidige topatleten zijn in het verleden al door ons Jeugdfonds financieel ondersteund en dat maakt ons dan toch wel erg trots.

De ALV had een constructief maar rustig verloop met herbenoeming van de bestuursfunctie voor Elly de Regt tot commissaris en Jaap van Amsterdam als secretaris. Beide zullen afscheid nemen bij de omzetting van de vereniging op 1 januari 2027.

De vereniging is financieel gezond maar zal een andere weg in slaan in de roerige , snelle en veranderende tijd.

Na de vergadering gaf Elly de Regt ons aan de hand van een presentatie een inkijkje in de voortgang en verwachtingen van het proces van omzetting van de vereniging.

Daarna gaf Wim van der Krogt ons een inkijk in het Jeugdfonds en zijn activiteiten en schetste hoe we als Jeugdfonds in 2025 en 2026 en verder willen opereren en samenwerken met de Atletiekunie.

De inhoudelijke zaken en presentaties zullen later via de mail aan de leden worden toegestuurd.

Een foto impressie van deze dag is hieronder te vinden.

De foto’s zijn van Marianne Piso en Jaap van Amsterdam..